Огляд ігрових форматів MIPTV-2015

У чому відмінність походу на ринок від відвідування банального супермаркету, знають не тільки домогосподарки. Поки одні вітчизняні телетопи, що побували на черговому MIPTV, смакують післясмак застіль на Лазурному узбережжі, інші розмірковують, що з форматних канських делікатесів можна приготувати в українських реаліях. Пропоную ознайомитися зі свіжими-гарячими форматами, представленими на весняному ринку контенту.

Тема подолання себе вже не раз показала ліквідність в телеіндустрії, і, схоже, цей тренд збережеться в майбутньому. Доказом тому — американський формат Bullseye (ESG). Його суть проста, як паркан з паркану: чоловіки і жінки у кількості восьми штук (по чотири кожного підлозі) піддають себе різним фізичним випробуванням. Оскільки самим процесом давно нікого не здивуєш, творці привнесли в формат ключове нововведення: перекочуючись в зорбі, летячи на дельтаплані або піддаючись іншим мукам, учасник повинен потрапити собою в яблучко.

До речі, американці дали цілком зрозумілий орієнтир у пошуках ведучого — в їхній версії особою проекту став Келлан Латс. Шукайте чарівних качків!

Уявіть, що ви осліпли, а вам життєво необхідно розібратися з якою-небудь нетривіальним завданням. Приблизно так відчувають себе учасники шведського формату Blindfolded (ESG): із зав’язаними очима цим сміливцям доводиться справлятися з тим, що не завжди під силу і зрячому людині. Втім, не все так страшно — після кожного рівня учасникам пропонується за гроші вибути зі змагання, але тоді головний приз в 50 тисяч євро їм не світить.

А ось хто дійсно вразив моє скромне уяву, так це американці з Electus Int’l. Їх формат The Raft більше схожий не на телепроект, а на вільну інтерпретацію фільму «Відьма з Блер», тільки без відьми і посеред океану. Вісім незнайомих між собою людей розбиваються на дві команди і висаджуються на гумові плоти в акваторії Бермудського трикутника. Води у них небагато, їжі зовсім немає, зате в наявності косяки голодних акул навколо.

Веселеньке, загалом, шоу, от тільки в Україні його знімати ніде. Хоча я можу недооцінювати Каховське водосховище — хто знає, що там може водитися …

Британці з SPTI зробили сміливу спробу об’єднати вікторину та тревел-шоу в одному форматі Prized Apart. Його учасники у кількості 10 осіб відправляються за кордон для виконання різних завдань, і раз на тиждень найгірший з них їде додому. На цьому етапі включається функція вікторини: якщо групі підтримки невдахи, що знаходиться в студії, вдається показати пристойний результат і обійти суперників, у нього з’являється шанс залишитися в шоу.

Зазвичай прості смертні ганяються за знаменитостями, але шведський формат Run! (Elk Entertainment) перевертає сувору реальність з ніг на голову. У ньому різного роду селебрітіз відчують себе в ролі мисливців, яким необхідно зловити парочку втікачів. Ті, в свою чергу, мають право пересуватися по всій країні.

Крім того, шоу передбачає живу участь аудиторії: вона може допомагати як першим, так і другим, відчуваючи себе при цьому героями «Голодних ігор».

Наступний формат змусив мене повірити в те, що угорці — справжні знавці веселих збочень. Інакше назвати творців шоу Hangover (DRG) просто язик не повертається. Згадайте, як ви відчуваєте себе після грандіозної вечірки і всього двох годин тривожного сну … А тепер уявіть, що на вас при цьому дивляться мільйони глядачів, і необхідно змагатися з командою таких же нещасних. Полегшувати собі життя медичними препаратами та народними засобами заборонено і загрожує вильотом з шоу.

Моя улюблена частина — головний приз: найстійкіших обіцяють нагодувати не тільки алказельцером, але і традиційним англійським сніданком. Погодьтеся, похмільні муки варті того.

Відлуння «Голодних ігор» зустрічаються ще в одному форматі, цього разу — британському. Учасники проекту Wild Things (Zodiak Rights) виявляються в лісі, де їм потрібно виконувати різні завдання, долати перешкоди і приймати виклики.

На цьому асоціації з Сойка-пересмішник закінчуються, і починається веселий сюр. Головна родзинка шоу — один з членів команди одягає на себе костюм гігантського бобра, зайця або якого-небудь іншого лісового жителя, і повністю втрачає можливість бачити хоч що-небудь. Не знаю, наскільки ця деталь вплине на працездатність команди, але глядачі вдосталь насміються — це точно.

Хто з нас не мріє про новий автомобіль? Ізраїльські форматчікі Keshet International прийшли до висновку, що вікторина з потенційним призом на чотирьох колесах не зашкодить нікому, і в результаті вийшло quiz-шоу Trade Up.

Для початку родині пропонується відповісти на питання з категорії загальних знань, і в разі успіху вони поїдуть додому на новенькій машині. Правда, можна спробувати щастя і підвищити ставки: автомобілів на шоу чимало, і з кожним питанням їх вартість істотно зростає.

З форматом Babushka (Armoza Formats) ви вже знайомі: його презентували на минулому Format Show Spring Edition. Учасники зустрічаються віч-на-віч з десятком гігантських матрьошок, усередині яких заховані гроші.

Правда, деякі ляльки підступно порожні, і якщо конкурсанта попало вибрати саме таку, всі зароблені кошти згоряють.

Американський формат Labor Games (Electus Int’l) забавний тим, що його дійство розгортається в пологових будинках, а учасниками стають пари, які очікують на поповнення. Їх застають зненацька нескладними питаннями, і якщо майбутні батьки зуміють зорієнтуватися, додому поїдуть не тільки з новим членом сім’ї, а й з повним комплектом речей для нього. Мімімішность просто зашкалює!

Британці впевнені в бездоганному здоров’я своєї нації, а тому ризикнули створити формат 1.000 Heartbeats (Sky Vision). Справа в тому, що тут успіх або провал учасника цілком і повністю залежить від його серцебиття. Спочатку йому дається депозит в тисячу ударів, а почастішання ритму під час відповідей на каверзні питання зменшує цю кількість. Словом, якщо коли-небудь щось подібне з’явиться у нас, раджу потенційним конкурсантам переконатися у відсутності у себе аритмії.

Мексиканці знають толк в конвеєрної роботі, і ідея останнього на сьогодні формату, я впевнена, народилася на одній з численних фабрик в цій країні. Суть проекту The Assembly Game (La Competencia / Televisa) полягає в змаганні двох команд. Їм доводиться не тільки відповідати на питання ведучого, але й робити нехитру роботу руками на рухомій стрічці. Після неправильних відповідей конвеєр прискорюється, а ще на ньому періодично з’являються відволікаючі увагу предмети.

До речі, ось вам готовий кейс: під шоу можна запустити в роботу невеликий заводик. І рейтинги на телебаченні будуть, і економіка країни, дивись, таким чином підніметься.

Джерело: mediananny.com

Метки: , , | Рубрики: Великобританія,Італія,Нідерланди,Німеччина,США,Україна,Франція

Комментарии:

  1. Алексей:

    1000 heartbeats удалось посмотреть только недавно — местами даже понравилось. Любопытно глянуть «Бабушку», если попрёт игра, можно будет ожидать увеличения интереса у америкосов к матрёшкам… надо будет повыставлять на ебее. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

Ваш комментарий